Liberty Cycling Race

Augusztus utolsó hétvégéjén csapatunk Horvátországban a Liberty Cycling Race-n állt rajthoz. A 64 km-s verseny a Szerb-Horvát határon lévő Batinától (Kiskőszeg) Eszékig tartott. Versenyzők dolgát nehezítette, hogy közel 37°C-os hőségben kellett megtenniük a távot. Csapatunkat Füredi László, Kovács Miklós, a felépüléséből először rajthoz álló Lengyel Zoltán, Czigler Zoltán, Keszericze Zsolt és Szabó György képviselte. A rajt után megindultak az akciók, de csak a 10 km-nél lévő közel 10%-os emelkedő volt az ami szelektált. Itt alakult ki egy 3 fős elmenés. Csapatunkból Lengyel Zoltán volt elől a főmezőnyben, ahová egy közel 30 km-s üldözés után nemzetközi (Szerb-Horvát-Magyar) összefogásnak köszönhetően felért Füredi László és Kovács Miklós is. A sprintben Füredi Laci végzett csapatunkból legelöl. A szervezők a cél jelzését nem vitték túlzásba, csak a km óránk állásából tudtuk, hogy hol is kell lennie. A verseny papírformával zárult, ugyanis a Team Voralberg kontinentális csapat versenyzője Dér Zsolt nyerte, második helyen pedig a 2004-es Szerb bajnok Jovanović Nebojša a Dare Viator Partizan kontinentális csapat versenyzője végzett. A szervezők a versenyzőket a befutó után halászlével, sörrel és kólával fogadták a Dráva mellett.